E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Ekezekutimet mafioze në Elbasan, lirohet nga detyra shefi i Hetimit

Ekzekutimet e fundit mafioze që janë regjistruar në qytetin e Elbasanit kanë vënë në lëvizje strukturat e rendit. Mësohet se Shefi i hetimit në drejtorinë e policisë së Elbasanit, Gjon Gecaj është liruar nga ky pozicion, duke u transferuar në sallën operative të drejtorisë së policisë Lezhë.

Në vend të tij është emëruar Krenar Guçe. Ky i fundit ka qenë më parë shef i sektorit të anti-drogës në drejtorinë e Policisë Tiranë dhe së fundmi oficer në sektorin e Krimeve të Rënda.

Pak ditë para zgjedhjeve në Elbasan u vra me armë zjarri aktivisti i PS Pjerin Xhuvani, pas një përleshje me disa persona që ishin pjesë e strukturave të mbrojtes së votës së PD.

Ndërkohë, dy ditë më parë në Elbasan u qëllua me breshëri automatiku Everest Caka, i cili mbeti i vdekur në vedn, ndërsa bashkëshortja e tij që ushte në makinë me të u plagos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...