E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

E turpshme/ Foli shqip me prindërit, futbollistin e largojnë nga restoranti

Ngjarja e turpshme dhe skandaloze ka ndodhur sot në Prilep, në një nga lokalet e këtij qyteti, kur futbollisti i Lids Junajtedit dhe reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski është ulur me dy djemtë e agjës, në një prej restorantëve të qytetit. Pasi kanë bërë porosinë dhe gjithçka ka shkuar mirë, arrijnë prindërit e Alioskit, me të cilët natyrisht janë përshëndetur dhe kanë folur në gjuhën shqipe.

Si duket kjo u ka penguar të punësuarve në restorant dhe kanë urdhëruar futbollistin, bashk me familjen që të lëshojnë restorantin, me pretekstin se paska qenë i rezervuar edhe pse paraprakisht , pa asnjë paralajmërim kishin pranuar porosinë. Të kota kanë qenë bindjet se me çka e merituam një sjellje të tillë të Ezgjanit dhe familjarëve të tij, pasi që urdhëri ka qenë i prerë, për tu larguar nga restoranti.

Më vonë futbollisti i nervozuar duke u sqaruar se me çka meritova një sjellje të tillë dhe duke u bërë me dije se bëhet fjalë për reprezentues të Maqedonisë, kanë tentuar të përmirësojnë gabimin dhe gjithçka qenë “OK”, mirëpo kur Alioski dhe familja e tij kanë qenë të nxjerur jashtë restorantit. Ky është një tjetër rast i albanofobisë në këtë qytet të njohur nacionalist në vendin tonë, mirëpo është turp edhe mënyra se si trajtohet një lojtarë i ekipit përfaqësues. /alsat

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë Partinë Demokratike

Nga: Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Normalitetit do t’i rikhehemi në pranverë

"Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh ndërprerjeje pandemike", tha shefi ekzekutiv i Pfizer, në një intervistë me "Le Figaro". “Së...

“Faleminderit, më nxorre debile”, “kriset” miqësia mes Arjolës dhe Monikës

"Vëllai i Madh" ka shkaktuar shumë debate të nxehta mes bonorëve, dhe shkak është bërë loja “Shtet, qytet”. Një përplasje e fortë është krijuar...

6 rregullat e arta për t’u pasuruar e për t’u bërë milioner

E vetmja gjë që ju pengon nga të qenurit milioner është ideja juaj se çfarë do të thotë të jesh i tillë, sipas milionerit...

7 mënyra për të reduktuar stresin dhe për të lehtësuar depresionin

Është shumë e zakonshme që njerëzit që vuajnë nga depresioni, të ndjehen të stresuar dhe të mbingarkuar. Stresi mund të përkeqësojë simptomat e depresionit,...