E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

E kërkon kombëtarja e Holandës? Ja si përgjigjet Joachim Low

Ish-trajneri i kombëtares gjermane, Joachim Low e ka përjashtuar veten si një kandidaturë e mundshme për të zëvendësuar De Boer, në krye të pankinës së Holandës.

Këtë deklaratë, Low e dha pas konferencës së tij të fundit si trajner i Gjermanisë, pasi u pyet nga gazetarët, për shkak se në shumë media, u aludua se ai mund të merrte drejtimin e tulipanëve, shkruan The Netherlands News Live.

”Jo, sigurisht që nuk jam i interesuar në këtë moment. Holanda ka shumë trajnerë të mirë që e njohin mirë futbollin. Kombëtarja Holandeze është zhvilluar mirë, por fatkeqësisht u eleminua nga turneu pak më shpejt nga sa e kisha parashikuar”, tha Low në fjalën e tij.

Low la pankinën gjermane pas 15 vitesh, ku si trajner ai arriti të fitonte Kupen e Botës në vitin 2014, si dhe Kupën e Konfederatave në vitin 2017. Tekniku gjerman, e dërgoi gjithashtu Gjermaninë në finalen e Euro 2008, gjysëfinalen e Kupës së Botës 2010, si dhe gjysmëfinalen e Euro 2016.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...