E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

E FUNDIT/ Qëllohet me armë godina e kompanisë “Kastrati” në autostradën Tiranë-Durrës

Një sulm me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se është qëlluar me armë një prej bizneseve të Kompanisë “Kastrati”.

Ngjarja ka ndodhur në orën 03:30 të mëngjesit ku persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri në anën ballore të kompanisë “Mercedez Benz”.
Sipas raportimeve, shenjat e plumbave duken në fasadën e godinës. Paraprakisht nga hetimet është zbuluar se godina është qëlluar me armë nga një mjet në ecje, teksa ngjarja është fiksuar nga kamerat e sigurisë së kompanisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...