Bota

Dy të vdekur pas zjarrvënies së emigrantit, shpërthen Salvini: Të gjithë në shtëpi

               Publikuar në : 13:27 - 21/05/19 S.N

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mirandola të Italisë, ku një maroken i ka vënë zjarrin godinës së policisë bashkiake, duke shkaktuar dy të vdekur, pesë të plagosur dhe 17 të asfiksuar nga tymi.

Marokeni mësohet se hyri me forcë në strukturë duke i venë më pas zjarrin, ndërsa flakët përfshinë edhe një apartament mbi zyrat e policisë në katin e parë, ku edhe u shënuan dy viktimat.

Pas ngjarjes që ndodhi rreth orës 02:00 të së martës, vjen edhe reagimi i ministrit të Brendshëm, Matteo Salvini.

Ky i fundit, në një postim në Twitter shkruan sërish për eliminimin e emigracionit klandestin, në Itali por edhe në të gjithë Evropën.

“Dhe ju flisni për hapje portesh. Eliminimi i emigracionit klandestin në Itali dhe Evropë, është një detyrë morale! Te gjithë në shtëpi!”, shkroi Salvini në Twitter.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT