E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Do hetohet për videot në “Tik-Tok”, Kapedani: Duan të përbaltin figurën time

Kryetarja e Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani, shfaqej në disa video Tik Tok-u në ambientet e punës, e për këtë Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka udhëruar nisjen e një hetimi disiplinor. Duke marrë shkas nga buja e madhe që pati në media, ka ardhur dhe reagimi i Kapedanit.

Ajo ka thënë se e gjitha është e skenuar dhe e qëllimshme, për të përbaltur figurën e saj, duke shtuar se shpërndarja e videove është bërë qëllimisht. Duke folur për A2, Kapedani pohoi se ajo nuk ka një llogari të sajën në Tik-Tok, ndërsa e pranon se këto janë videot e saja.

“Unë nuk kam Tik-Tok”, tha Enkeleda Kapedani.

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani, ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor ndaj kryetares së Gjykatës së Elbasanit, pas disa videove të postuara në rrjetin social “Tik-Tok” të Enkeleda Kapedanit.

“Zyra e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, u njoh me materialet filmike të shpërndara në media mbi magjistraten E.K, kryetare e Gjykatës Elbasan. Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani, ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor ndaj magjistrates për rastin”, thuhet në njoftimin e ILD.

Sot Kapedani është kryetare e Gjykatës së Elbasanit, dhe do të hetohet për disa video që ajo ka bërë nga brenda ambienteve të Gjykatës dhe i ka hedhur në ‘Tik-Tok’ . Enkeleda Kapedani është magjistratja, e cila liroi Viktor Ymerin, anëtarin e bandës së ‘Gaxhait’ i cili akuzohej për dy vrasje. Dy vite më parë ajo liroi Viktor Ymerin i cili ishte dënuar me 25 vite burg dhe akuzohej për dy vrasje në vitin 1999.

Ymeri, i njohur ndryshe si ‘Tori i Xhihanes’, ishte pjesë e bandës së Gaxhait, rivalen e asaj të Zani Çaushit, kreu i “Çoles”. Enkeleda Kapedani ka qenë gjyqtare në Gjykatën e Elbasanit teksa pas dorëheqjes së Zihni Shahut, u emërua kryetare shtatorin e 2020.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...