E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Çfarë po ndodh rreth nesh? Zhvillimet në botë në 24 orët e fundit

Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Akuzohej për ngacmime seksuale, dorëhiqet Guvernatori i Nju Jorkut

Për herë të parë në histori, tymi i zjarreve në Siberi mbërrin në Polin e Veriut

Situatë kritike nga zjarret në Algjeri, 42 të vdekur

Talebanët marrin nën kontroll provincën në veri të Afganistanit

Moderna do të ndërtojë fabrikë për prodhimin e vaksinës në Kanada

Lituania vendos ndërtimin e gardhit me gjemba në kufirin me Bjellorusinë

150 mijë njerëz në Kinë u evakuuan për të shmangur përplasjen me elefantët

Facebook mbyll llogari dezinformuese të lidhura me Rusinë

Ia kaloi Facebook-ut, Tik-Tok ishte aplikacioni më i shkarkuar në 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...