E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit

1- Kush është Naftali Bennett, lideri i ri i Izraelit?

2- Biden dhe Erdogan thonë se kanë pasur bisedime “produktive”

3- Erdogan i vendos kusht Mitsotakis: Mos përfshi palë të treta për dialogun

4- Aung San Suu Kyi del në gjyq në Mianmar

5- Britania e Madhe shtyn heqjen e plotë të kufizimeve

6- Vaksina e Novavax mbi 90% efektive kundër COVID-19

7- Dhimbje koke dhe rrjedhje hundësh, simptomat e variantit “Delta” të Covid

8- Rritja e rasteve me Covid-19, heqja e karantinës në Angli pritet të shtyhet

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...