E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Bregu u zgjodh në strukturën e lartë të BE-së, e bija ka një mesazh

Ish ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu fitoi zgjedhjet për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal përballe ish- kryeministrit dhe ministrit të jashtëm malazez, Igor Luksiç.

Në zgjedhjet e mbajtura pak ditë më parë, Bregu ka marrë shumicën e votave dhe zyrtarizmi pritet të bëhet të martën.

Në një status në faqen e saj në Facebook, ajo shkruan “Një falënderim miqësor për Ditmirin. Na ndajnë sinoret politike, por na bashkoi qasja Evropiane dhe përpjekja për të punuar pro Shqipërisë!”.

Nuk ka munguar as reagimi i vajzës së Bregut, e cila ka postuar ne Instagram, dy foto me nenën e saj, ku shkruan: “Krenare për mamin tim të pandalshme. Meriton këtë dhe më shumë. Buzëqeshja e triumfit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e fabrikës kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 13-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 13-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....