E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Blendi Klosi nga Berati për mandatin e 5-të: Ishte një mandat sakrifice

Blendi Klosi: “Është një punë disa mujore por në fakt prej dekadash që prisnim të bashkohej e gjithë e majta dhe të arrinim të fitonim 5 mandate të munguara në 2009 apo 2013, nuk arritëm as në 2017, prandaj edhe ne vendosëm të vinim në këtë kufi. Unë u rendita i 5 si kandidat për deputet për qarkun e Beratit, ishte një mandat sakrifice.

Ishte një fitore e madhe nga qindra njerëz të cilët na mbështetën në këtë fushatë.
Partia socialiste ka marrë 5 mandate në qarkun e beratit dhe partia Demokratike 2 mandate”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Deputetja e PS shfaqi probleme shëndetësore, ambulanca me urgjencë në Kuvend

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....