E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Bilanci i koronavirusit në 24 orë, 3 viktima dhe 152 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 152 raste pozitive, ndërkohë që raportohet për 3 viktima. Fatkeqësisht ka humbur jetën një 56-vjeçar nga Tirana, një 63-vjeçar nga Bulqiza dhe një i moshuar nga Klosi.Gjithashtu janë shëruar 194 qytetarë, në total 8536.

Numri total i jetëve të humbura ka shkuar në 392. Në dy spitalet Covid po trajtohen 200 pacientë, 24 në terapi intensive dhe 7 janë të intubuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...