E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Bayerni në krizë, drejtuesit mendojnë për francezin e ‘Championsit’

Bayern Muchen është duke kaluar një moment mjaft të vështirë. Humbja e kësaj jave në “Signal Iduna Park” ndaj Dortmundit me rezultatin 3-2 ishte një goditje e rëndë e cila e çon diferencën me kryesuesit në -7. Kjo situatë ka tronditur fuqishëm pozitat e trajnerit Niko Kovac.

Humbja në transfertë ndaj vedhezinjve, ka bërë që drejtuesit e kampionëve në fuqi të Gjermanisë të mendojnë një alternativë ideale për të zëvendësuar trajnerin kroat. Sipas mediave gjermane, Zinedine Zidane është kandidati favorit për të drejtuar pankinën bavareze, e cila nuk po gjen rehatinë e duhur që pas emërimit të Kovac në krye. Që pas dorëheqjes nga ekipi i Real Madrid, francezi është i papunë dhe me shumë mundësi mund të ndodhë një e tillë në ditët në vijim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...