E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin e 2-2 dhe të thellonte krizën e Hansi Flick dhe të tijëve.

Bayern thërritej te një reagim force dhe personaliteti pas eliminimit në Kupën e Gjermanisë në fushën e ekipit të Bundesliga 2 (Kiel) ndaj edhe u duk se do të ishte goleadë sot kur pas 7 minutash Lewandowski vendosi vulën te goli i 1-0.

Por, në pjesën e dytë erdhi goli i miqve me Petersen në goditje këndi dhe teksa mbrojtja bavareze fjeti gjumë.

Megjithatë, kampionët e Gjermanisë dhe Europës u kthyen në avantazh me senatorin Muller. Në fund, skuadra mike iu afrua golit dhe topi u stampua fort në tranversën e Neuer, duke shmangur një barazim që do të ishte i papritur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Premier League/ Leicester me mungesa, Arsenali me objektiv Champions-in

Një katastrofë përsa i përket formës, ka bërë që kontrolli i Leicesterit në vendin e katërt në Premier League të zbehet. Ekipi i pozicionuar në...

Meta sfidon Ramën: Në takim me njerëzit pa truprojë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shfaqur sot në njësinë 10 në kryeqytet, duke takuar qytetarë të ndryshëm. Disa persona ndalojnë dhe e përshëndesin me...

SHBA-ja dënon “sulmin” e Kinës ndaj autonomisë së Hong Kongut

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vendimet e Kinës për të rregulluar sistemin elektoral të Hong Kongut dhe i kanë konsideruar ato si “sulm të...

Tjetër tërheqje nga PS-ja, deputeti Vorpsi: Do t’ia kaloj stafetën të rinjve

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Prefekti i Qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi ka njoftuar largimin e tij nga politika. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Basha: Sfida më e madhe pas 25 prillit, frenimi i ikjes së të rinjve nga vendi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim online me studentë dhe përfaqësues të EDS (European Democrat Students). Të pranishëm në këtë takim...