E diel, 20 Shtator, 2020
19 C
Tirana

Banda shqiptare dhunon dhe grabit biznesmenin grek në Mikonos të Greqisë

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Mesdheu Lindor/ Macron mesazh në gjuhën turke për Erdogan

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se është pro dialogut mes Greqisë dhe Turqisë për Mesdheun Lindor. Përmes një postimi në Twitter, Macron i ka...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Zbardhet shkaku i sherrit të dhunshëm me 1 të vdekur e 2 të plagosur në Durrës

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali...

Deputeti kapet nga kamerat duke parë video erotike në parlament

Deputeti tajlandez, Ronnathep Anuwat, është filmuar nga kamerat duke parë një video me pullë të kuqe në Parlament. Mediat në Tajlandë shkruajnë se deputeti kishte...

Durrës: Vranë babain dhe plagosën të birin, 5 të arrestuar e 3 në kërkim

  Policia e Durrësit ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Durrës, ku pas të shtënave me armë mbeti i vrarë një 39-vjeçar dhe u plagos...

Vetvrasjet te ‘Shefqet Ndroqi’, neurologu nga Amerika u bën thirrje mjekëve shqiptarë

Gentian Toshkezi, neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, foli lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit. Ai u ndal te rastet e...

Greqi: Cikloni ‘Ianos’ shkakton viktimën e parë

Greqia po përjeton një tmerr të vërtetë teksa është goditur nga cikloni 'Ianos', i cili ka shkaktuar edhe viktimën e parë. Sipas mediave greke, bëhet...

Pronari i një prej tavernave më të vjetra të peshkut në Mykonos, Nikos Skepathianos u grabit mëngjesin e së dielës, brenda shtëpisë së tij. Kriminelët hynë në shtëpinë e tij për ta grabitur megjithatë biznesmeni i kuptoi ata dhe u përpoq t’i ndalonte.

Ai mori goditje të shumta në kokë dhe fytyrë me grushte. Sipas informacioneve, plani i autorëve të krimit (që është një bandë e të huajve me origjinë shqiptare) ishte i organizuar mirë.

Ata e dinin që biznesmeni po largohej nga taverna ditët e fundit rreth mesnatës, së bashku me gruan e tij. Ata kishin llogaritur kohën që i duhej për të arritur në shtëpinë e tij. Autorët e dinin për ekzistencën e kasafortës, pasi kishin informacion se pronari i tavernës mbart me vete të ardhurat e ditës, të cilat nuk janë të papërfillshme, pasi taverna e peshkut e Nikos Skepathianos është një nga më të vjetrat në ishull dhe funksionon kryesisht me lundrime duke kërkuar klientë për shuma të mëdha.

Kështu që ata donin përmbajtjen e kasafortës, si dhe paratë “e freskëta” të ditës. Kur kriminelët i sulmuan ata, pati një trazirë, si rezultat i së cilës zhurma detyroi vajzën e biznesmenit dhe pronarit të një lokali të njohur në ishull të zbriste nga shtëpia e saj, e cila ndodhet pak më shumë se ajo e prindërve të saj, për të parë se çfarë po ndodhte. Në fakt, sipas informacioneve, ai u bë një dëshmitar okular i incidentit.

Lexo edhe :   FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Duke parë nga dritarja, vajza e biznesmenit dyshohet se pa babanë e saj duke u sulmuar nga shqiptarët, të cilët, ndërsa tashmë kishin marrë 10 000-12 000 euro në duar, po e shtynin biznesmenin në çdo mënyrë për t’u dhënë atyre më shumë para.

Lexo edhe :   FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Përfundimisht, nga zërat e vajzës së biznesmenit, e cila thirri policinë, katër autorët u larguan. Babai i saj u plagos në fytyrë dhe në kokë, por gjendja e tij nuk është shqetësuese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qyteti i origjinës së pandemisë rihap diskot pa kufizime

Wuhan, qyteti i njohur ndryshe si origjina e pandemisë së koronavirusit, ka vendosur të hapë diskotekat pa kufizime. Sipas mediave të huaja, qyteti me 11...

Kush ishte Ruth Bader Ginsburg, gjyqtarja amerikane që humbi jetën nga kanceri

Anëtarja e Gjykatës së Lartë së Shteteve të Bashkuara, Ruth Bader Ginsburg u nda nga jeta dje në banesën e saj në Uashington, në...

Cikloni i rrezikshëm mbërrin edhe në ishullin e Kretës

Cikloni “Ianos” ka mbërritur edhe në ishullin e Kretës tashmë. Sipas mediave greke, stuhia ka prekur më së shumti anën perëndimore të ishullit. Shumë zona...

Mali i Zi/ Abazoviç drejt Ministrisë së Jashtme

Zdravko Krivokapiç do të jetë në krye të qeverisë së re të Malit të Zi. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja, “Novosti”, e cila ka...

SHBA/ Të shtëna në Rochester, dy viktima e 14 të plagosur

Dy persona kanë mbetur të vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur, si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në Rochester, SHBA. Lagjja...