E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Bale rikthehet tek goli dhe merr në ‘dorë’ Real Madridin (Video)

Real Madrid ka arritur të marrë një fitore të vuajtur përballë Huesca-s. Vendosi goli i Gareth Bale, i cili shënon pas 100 ditësh dhe merr në dorë ‘Los Blancos’. Era e fortë e bëri mjaft të vështirë që të luhej futboll, por goli i shënuar në minutat e para ishte vendimtarë deri në fund.

Real Madrid bën një start të shkëlqyer duke gjetur golin e avantazhit që në minutën e 8’ të takimit. Ishte Gareth Bale ai që me një goditje fantastike nga brenda zonës ka mposhtur portierin kundërshtar. Ky ishte goli i tij i parë pas 802 minutave thatësirë.

Ecuria më negative e karrierës së sulmuesit të Los Blancos ka përfunduar. Gjithsesi, miqtë nuk arrijnë të prodhojnë mundësi të tjera shënimi megjithëse dominojnë ndeshjen. Vendasit krijojnë raste më të pastra për shënim por Courtois ishte në një ditë të mirë dhe nuk lë asnjë top të kalojë.

Huesca tenton të barazojë rezultatin në minutat e fundit dhe po të kishin qenë më të saktë përpara portës edhe mund të kishin shënuar. Gjithsesi, Real arrin të ruajë avantazhin duke marrë tre pikë shumë të rëndësishme

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...