E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Bajerni afron mbrojtësin, gjen zëvendësuesin e Alabas

U mendua si një ide e largët, por tani duket se po konkretizohet gjithçka. Bayern Munchen do të afrojë në merkaton e verës mbrojtësin e majtë të Readingut, Omar Richardsin.

22-vjeçari do të largohet nga skuadra e Championship. Ai nuk ka pranuar të firmosë kontratën dhe mediet angleze e cilësojnë të kryer kalimin e tij te kampionët e Gjermanisë.

Lojtari do të afrohet në klub për të rivalizuar me telentin kanadez Davies për pozicionin e titullarit.

Gjermanët janë dorëzuar dhe duket se nuk do të nisin më bisedimet me menaxherin e Alabas për të rinovuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...