E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Atalanta e Gjimshitit mposht Ajaksin dhe kalon në 1/8-at e Championsit

Atalanta e Berat Gjimshitit arriti të siguronte një biletë për në fazën e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve. Zikaltërit e Gasperinit barazuan në triumfuan në transfertë ndaj Ajaksit, duke siguruar kështu vendin e dytë pas Liverpulit.

Murel ishte autori i golit në minutën e 85-të që i dhuroi 3 pikë të arta italianëve. Paraqitje fantastike për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, i cili ishte i pakalueshëm në mbrojtje.

Në dy sfidat e tjera, të zhvilluara në orën 18:55, PSG-ja mposhti Bashaksheririn me rezultatin 5-1, teksa braziliani Nejmar realizoi tripletë.

Ky takim ishte i planifikuar për tu zhvilluar dje, teksa u shty për sot pas incidentit mes arbitrit të katërt Kostantin Koltesku dhe stafit teknik të ekipit turk, ku gjyqtari përdori fjalë raciste. Përballja e Grupit  mes Midjuland, përfundoi në barazim 1-1.

REZULTATET:

AJAKS-ATALANTA 0-1

Muriel 85′ 

PSG-BASHAKSHEHIR 5-1

Nejmar 21′ , 38′, 50′  Baker 39′ , Mbape 62′ / Topal 57′ 

MIDTJYLAND-LIVERPUL 1-1

Sholc 62′ / Salah 1′

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...