E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Arrestohet Ronaldinjo, kapet me pasaportë të falsifikuar (FOTO)

Mediat botërore lajmërojnë se ish-ylli i futbollit botëror Ronaldinjo, është prangosur së bashku me vëllain e tij në Paraguai, pasi kishin hyrë në këtë shtet me pasaporta të falsifikuara.

Ministria e Brendshme e Paraguait ka konfirmuar se 39-vjeçari, i cili fitoi Kupën e Botës me Brazilin në 2002-in, u arrestua në “Resort Yacht & Golf Club Paraguayo”, së bashku me vëllain e tij Roberto natën e së mërkurës.

Ish-kampioni i botës me Brazilin në vitin 2002, kishte manipuluar kombësinë në pasaportë duke u identifikuar si paraguajan.

Ai ishte ftuar nga një biznesmen për të marrë pjesë në përurimin e kazinosë që do të çelej nga ky i fundit.

Prej disa vitesh, ish-ylli i Barcelonës ka patur probleme me ligjin në atdhe për shkak të dhunimit të mjedisit, duke kryer peshkim të paligjshëm (rast i vitit 2018) si dhe përsa i përket evazionit fiskal.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...