Bota

Amerikë/Deputeti qëllohet me snajper, shpëton nga jeleku antiplumb

               Publikuar në : 08:26 - 22/08/19 M. S

Një deputet në Amerikë është qëlluar me snajper, por fatmirësisht i ka shpëtuar jetën jeleku antiplumb. Ngjarja është shënuar në stacionin Lancaster të Los Angelos, teksa deputeti po lëvizte në parkimin e makinave.

Deputeti është qëlluar me snajper në gjoks, por ai ia ka hedhur paq pasi ka qenë i veshur me një jelek antiplumb. Mediat amerikane raportojnë më tej se ai i ka shpëtuar vdekjes vetëm me një dëmtim në shpatull.

Dyshimet e para janë janë se autori ishte tek apartamentet e Mental Health America, një strukturë e subvencionuar nga qeveria për njerëzit me probleme të shëndetit mendor.

“Nuk është një situatë e vështirë taktike, nuk ka kontroll se kush hyn brenda ose jashtë ndërtesës dhe ka akoma njerëz brenda”, tha kryetari i Lancaster R. Rex Parris.

 

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT