E enjte, 25 Nëntor, 2021
17.5 C
Tirana

Albpetrol zhvillon ankandin, nxjerr në shitje 48.000 ton naftë bruto

Albpetrol njofton se në datën 3 qershor do të zhvillojë një ankand, për shitjen e një sasie nafte bruto. Përmes një njoftimi për shtyp, kompania bën me dije se ankandi do të zhvillohet në orën 11:00.

Procedura për ankandin do të jetë e hapur për shitjen e 48.000 ton naftë bruto. Ndërkohë që afati u evadimit do të jetë 5 muaj nga data e nënshkrimit të kontratës. Mes të tjerash në njoftimin në fjalë sqarohet se vlera fillestare do të jetë:

Në kushtet FOB

Çmimi minimal fillestar për njësi është: 73.3% e Çmimit Brent+K
Në pikat e lëvrimit:
Çmimi minimal fillestar për njësi është:
73.% e çmimit Brent-2.71 USD/bbl+K

Vendi i zhvillimit të ankandit do të jetë ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. DokumentEt e ankandit mund të tërhiqen pranë autoritetit shitës me një kërkesë me shkrim ose në faqen zyrtare të Albpetrol. Kërkesa për pjesëmarrje dorëzohet me postë ose dorazi përpara ditës dhe orës së zhvillimit të ankandit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi del me tre propozime për fermerët, nuk lë pa ‘thumbuar’ Ramën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka propozuar tre amendamente lidhur me fermerët. Në fjalën e marrë në Kuvend, Kryemadhi kërkoi që ndihma konkrete për...

Deputeti hedh shashkën e radhës: Flitet për satelitët por traktorët nuk ndizen

Deputeti demokrat Samir Korreshi, është bërë pjesë e protestës së fermerëve të Lushnjës para Kuvendit. Në një prononcim për mediat, Korreshi u shpreh se...

Bullgari/Detajet e aksidentit tragjik, dyshohet për sasi mbi normë të naftës

Ende vijojnë hetimet për shkaqet që ndikuan në aksidentin e autobusit maqedonas. Hetimi në lidhje me shkaqet të cilat çuan në humbjen e 46...

Protesta/Rama i befason të gjithë: Të vijë edhe ai me dy gishtat lartë

Sot përpara Kuvendit kanë dalë në protestë fermerët, të cilët kanë qenë duke pritur kryeministrin Edi Rama që të futej në seancë plenare. Kreu i...

“Më kanë vjedhur paratë”/ Mendoi se mashtroi policinë, pranga 42-vjeçarit

Mashtroi policinë se i kishin vjedhur lekët në shtëpi, por përfundon vetë në pranga. Është kjo historia e shtetasit me inicialet  A. S., 42...