E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Afganët në protestë para bankës së Kabulit: S’jemi paguar prej 6 muajsh

Qindra afganë protestuan jashtë një banke në Kabul, ndërsa të tjerët formuan radhë të gjata tek bankomati.

Protestuesit në ‘New Kabul Bank’ përfshinin shumë nëpunës civilë që kërkonin pagat e tyre, pasi nuk ishin paguar për tre deri në gjashtë muajt e fundit.

Ata deklaruan se ndonëse bankat u rihapën tre ditë më parë, askush nuk ka qenë në gjendje të tërheqë paratë. ATM janë në funksion, por tërheqjet janë të kufizuara në rreth 200 dollarë çdo 24 orë, duke kontribuar në formimin e linjave të gjata.

Burimi i lajmit: aljazeera. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Viti i ri akademik nis me tensione, studentët përplasen me policinë në Tiranë

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...