E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Abuzoi seksualisht me nipin 8-vjeçar, arrestohet 45-vjeçari nga Prizreni

Një shtetas i shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka përdhunuar nipin e tij 8-vjeçar, bëhet me dije se është vënë në pranga. Bëhet fjalë për një shtetas kosovar i cili është kapur në pikën kufitare të Morinës, pasi ishte shpallur në kërkim nga policia e Beratit prej rreth dy javësh për “marrëdhënie seksuale me të mitur”.

Shtetasi me inicialet B.K, 45-vjeç, nga Prizreni akuzohet nga nipi i tij 8-vjeç se e ka përdhunuar. Ka qënë vetë fëmija, që e ka denoncuar në polici dhe raporti i mjekësisë ligjore e ka konfirmuar.

Abuzimi ka ndodhur rreth një muaj më parë në shtëpinë e dajës në Prizren, ku nipi 8-vjeç kishte shkuar disa ditë me nënën për pushime. Pas arrestimit, ai është dërguar në burgun e Beratit, pasi Gjykata e Beratit kishte caktuar për të në mungesë masën e sigurisë “arrest me burg”. Fëmija 8-vjeç jeton në Berat me babanë dhe nënën, që është martuar prej 10-vjetësh në Berat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...