E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

5 lloje sjelljesh, që asnjë burrë nuk i pëlqen tek një grua

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Kur do hapet transporti urban? Mazniku tregon çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Ndonëse u tha se do të fillonte shërbimi urban, një gjë e tillë nuk ndodhi. Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë kanë protestuar sot...

E paralajmëroi dy muaj më parë/ Gazetari: E njëjta dorë vrau në Durrës dhe Elbasan

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka bërë lidhjen mes vrasjeve që kanë tronditur qytetet e Elbasanit dhe Durrësit. I ftuar në emisionin “ABC News”, në...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

OFL iu dërgon ultimatum 4 personazheve të botës së krimit

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin e verifikimit të pasurive me tre të “fortët’ e Durrësit dhe një në Tiranë, të dënuar për...

Asnjë burrë nuk dëshiron të jetë me një grua që nuk respekton dëshirat dhe personalitetin e tij. Në këto situata, sado të durueshëm të jenë, një ditë ata do të lodhen dhe fundi do të bëhet i pashmangshëm. Zbuloni pesë sjelljet që asnjë burrë nuk i do tek një grua.

Dëshira për t’i “zbutur” ata

Gratë që duan t’i bëjnë burrat objekte ose vartës të tyre, gjithmonë të gatshëm t’u shërbejnë atyre, janë tmerri i burrave. Askush nuk pëlqen të ndihet i imponuar nga detyrimet dhe rutinat që nuk i japin hapësirë vullnetit të tyre. Në një marrëdhënie, të dy duhet të dorëzohen dhe të ndihmojnë njëri-tjetrin për ta bërë atë të funksionojë, dhe jo vetëm një pjesë e saj.

Kontrollojnë gjithçka

Burrat dhe gratë kanë të drejtë të bashkëveprojnë dhe të komunikojnë me miqtë dhe të afërmit, t’i kushtojnë kohë, hobi dhe vetvetes, sepse martesa nuk është burg, është një zgjedhje e vetëdijshme dhe e lirë e dy personave që duan të jenë të lumtur.

Asnjë burrë nuk i pëlqen një grua që e bën “copë” për 20 minuta vonesë pasi del nga puna, e cila e ndalon atë të shohë miqtë ose që fiksohen pas celularit të tij, për shembull.

Mos kenë kompromise

Në një marrëdhënie, të gjithë bëjnë gjithçka të mundshme për të siguruar që gjithçka funksionon. Nuk është e përshtatshme për gratë që të mendojnë se vetëm burrat duhet të heqin dorë, të ndryshojnë sjelljen e tyre ose të ndalojnë të bëjnë diçka që u pëlqen. Të gjithë kanë nevojë për kohën dhe hapësirën e tyre.

Konkurrenca

Askush nuk e meriton të jetë me një person i cili e bën marrëdhënien një mundësi për të demonstruar se sa është superior ndaj një tjetri. Një çift duhet të mbështesë njëri-tjetrin dhe të jenë të lumtur me rezultatet e njëri-tjetrit, pavarësisht nëse do të thotë një pagë apo punë më e mirë. Dashuria nuk është një konkurs dhe gratë që nuk e kuptojnë atë priren të jenë vetëm.

Xhelozia

Baza e çdo marrëdhënieje është besimi dhe bashkëpunimi. Si një burrë, një grua duhet t’i besojë besnikërisë së partnerit të saj. Nuk ka asgjë më shteruese në një miqësi ose martesë sesa të jesh pranë një personi që dyshon në besnikërinë tënde. /meb.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...