Video/ Tentoi të realizonte si “Panenka”, sulmuesi shqiptar humbet penalltinë

Sfida gjysmëfinale e Kupës së Rusisë midis Ahmat Groznit dhe Krilia Sovetov Samara përfundoi me shifrat 0-0.

Por, skuadra mike u kualifikua për në finalen e madhe pas penalltive, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha ka humbur mundësinë e shënimit e një 11-metërshi si “Panenka”.

Sulmuesi i Kosovës, e humbi shansin e shënimit kur sfida ishte drejtuar drejt pikës së penalltive për të vendosur finalistin e Kupës.