E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

(Video) Rrokulliset varka me garues, 17 persona humbin jetën

Shtatëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën, pasi varka me të cilën po lundronin u rrokullis ndërsa po ushtroheshin për festivalin që organizohet në pjesën jugore të Kinës.

Në videon amatore të filmuar në qytetin Guilin, një grup burrash shiheshin duke lundruar me një varkë para se varka të ngecte dhe të rrokullisej.

Dhe në momentin që një varkë tjetër afrohet që t’ju ndihmojë, edhe ata e pësojnë. Raportohet se në total 60 persona bien në ujë dhe për shpëtimin e tyre janë angazhuar më shumë se 80 zjarrfikës.

Mediat kineze raportojnë se 17 prej tyre kanë humbur jetën, pasi nuk i kanë mbijetuar rrymave të krijuara brenda ujit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....