E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Video/ Mbreti i ri i ajrit, mbrojtësi kërcen më shumë se Ronaldo për të shënuar

Thyhet rekordi i Kristiano Ronaldos, për sa i përket golit të realizuar ndaj Sampdorias sezonin e kaluar, ku yllin portugez iu desh të kërcente plot 256 cm në ajër dhe 71 cm në tokë, për të realizuar një kryevepër.

Por mbrojtësi nga Uganda, Bevis Mugabi, i cili aktivizohet për Motheruellin në kampionatin skocez, ka arritur të mposhtë CR7, teksa ka kërcuar 6 cm më shumë se futbollisti i Juventusit, duke dërguar topin në rrjetë në mënyrë mjeshtërore.

Në total Mugabi arri të kërcente 262 cm në ajër dhe 75 cm në tokë. Ky rekord është konfirmuar nga vetë klubi skocez nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...