E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Gjesti i papritur i arbitrit, i tregon lojtarit kartonin imagjinar

Në sfidën Olimpija Ljubjana-Tabor Sezana e përfunduar me rezultatin 2-1 për vendasit, ndodhi një moment sa i çuditshëm po aq sa edhe gazmor.

Arbitri sloven në minutën e 54’ i nxjerr kartonin imagjinar në mënyrë simbolike mbrojtësit të Olimija Ljubjanas, Andrejashiç pasi i kishte harruar për t’i marrë me vete gjatë zhvillimit të sfidës.

Arbitri pas faullit zgjati dorën lart duke i treguar “kartonin” por pas një reagimi në kufje nga asistenti, kryesori mori kartonat që i mungonin dhe e ndëshkon mbrojtësin e Ljubjanës.

Më pas Andrejashiç u zëvendësua nga trajneri i tij nga frika e një tjetër kartoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...