E enjte, 21 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Video/ Gazetari i sportit sulmohet me armë, hajduti i vjedh telefonin

Një incident i shëmtuar është regjistruar në Ekuador, ku gazetari sportiv Diego Ordinola dhe kameramani i tij janë sulmuar me armë nga një person, teksa ishin në transmetim “live” para stadiumit.

Një person që mbante në kokë një kapele, iu afrua teksa mbante një pistoletë në dorë, duke i kërcënuara para kamerës.

Momenti është i gjithi i filmuar, teksa po bën xhiron e rrjeteve sociale. Ai u kërkoi atyre telefonat duke bërë një kërcënim të tmerrshëm.

“Mos më filmo sepse të hedh në erë”, bërtiti grabitësi. Pasi bëri grabitjen, hajduti filmohet nga vendi i ngjarjes duke u largua me një motor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Beteja e Berishës është e humbur? Soreca flet ‘pa doreza’

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, duke folur nga Korça, i është përgjigjur interesimit nga ana e gazetarëve nëse BE-ja do bashkëpunojë me...

“Ka të shkuar kriminale”, deputetja e PD-së fsheh ndryshimin e emrit të babait

Në KQZ është depozituar një ankesë për deputeten Elda Hoti, pasi pretendohet për fshehjen e emrit të të atit të saj. Kjo ankesë lidhet...

Super-operacioni i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar

Pas disa muajsh hetime dhe zbardhje përgjimesh, SHÇBA në bashkëpunim me Gjykatën e Tiranës kanë dhënë “urdhër-arrestin” për 4 efektivë policie në Tiranë, dhe...

Më në fund, Luli nisi të flasë…

Nga: Artur Ajazi Lulzim Basha, e ka thyer heshtjen, ka nisur të flasë. Ai e ka “prishur” qetësinë, dhe ka goditur drejt në shenjë, duke...

Paloma përlot me rrëfimin e rrallë: Abortova dy shtatzëni (VIDEO)

Paloma është një ndër konkurrentet e "Big Brother VIP" e cila ka shkaktuar shumë polemika në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Së fundmi,...