Futboll

Video/ Autogoli që çoi Senegalin në finalen e Kupës së Afrikës


               Publikuar në : 07:55 - 15/07/19 user tir

Ditën e djeshme u luajt ndeshja Senegal-Tunizi në kuadër të kualifikimit për në finalen e Kupës së Afrikës. Ishte Senegali ai që u kualifikua në finalen e këtij kompeticioni, pasi mposhti në gjysmëfinale Tunizinë me rezultatin  1-0.

Gjatë 90 minutave u shpërdoruan dy penallti, një për secilën skuadër dhe ekipet e mbyllën në barazim pa gola kohën e rregullt. U desh koha shtesë për të mësuar finalisten e parë të kompeticionit afrikan.

Në minutën e 100 të ndeshjes, lojtari i Tunizisë Dylan Bronn shënoi një autogol duke e çuar kështu skuadrën kundërshtare drejt finales. Finalja e madhe e Kupës së Afrikës do të luhet të premten në ora 21:00, ku Senegali do të presë fituesin e ndeshjes Algjeri-Nigeri.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT