E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Video/ Arsenali në krizë totale, trajneri shtyn lojtarin e përgjumur

Arsenali nuk po gjen dot forca të dalë nga kriza, aq sa kjo u vërejt qartë në fushë në derbin e Londrës ndaj Totenhemit, ku “Topçinjtë” pësuan humbje 2-0.

Pak sekonda përpara shënimit të golit të dytë të “Spurs”, mesfushori Tomas Parti afrohet në vijën anësore pranë trajnerit të tij Mikel Arteta.

Në këtë moment, Totenhemi përfiton dhe del shpejt në sulm. Duke parë mungesat e lojtarëve në prapavijë, Arteta shtyn Partin të bllokojë sulmin kundërshtar, por është tepër vonë pasi Herri Kejn godet saktë dhe shënon.

Pas 11 javësh, Arsenali renditet në vendin e 15-të me 13 pikë duke kaluar një nga momentet më të këqija në historinë e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...