E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Velipojë/ Njëri nga viktimat babai i Arjan Ferracakut që u eleminua në 2018-ën

Kujtim Ferracaku, njëri nga viktimat e Velipojës është babai i Arjan Ferracakut, 31-vjeçairt i cili u gjet i vrarë më 1 shtator 2018 në zonën e Livadhes në periferi të Shkodrës.

Si u vra Arjan Ferracaku?

Në datën 1 shtator 2018, rreth orës 13.50, Arjan Ferracaku kalëronte i shoqëruar nga disa miq, mes të cilëve edhe Astmer Bilali, pjesë e grupit Bajri.

Tre persona të armatosur, po i prisnin të fshehur pas shkurreve derisa në drejtim të Ferracakut u qëllua me breshëri. Pas disa metrash, ai u rrëzua i vdekur, po ashtu, edhe kali mori disa plumba.

Autorët u afruan pranë trupit të pajetë, dhe për të siguruar vrasjen, e qëlluan sërish në kokë dhe në gjoks.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...