E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Uzuni lojtari më i shtrenjtë në Hungari, ja sa kushton kartoni i mesfushorit

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni është lojtari më i shtrenjtë në kampionatin hungarez të futbollit. Vlera e kartonit të tij, tashmë shkon në  3 milion euro.

Këtë fakt e ka bërë publik vet uebsajti i klubit hungarez, duke renditur 10 lojtarësh më të shtrenjtë të kampionatit, ku beratasi kryeson listën.

Sipas portalit “Transfermarket.com”, Ferencvarosh vlen 32.1 milionë euro, gati 1/4 e kampionatit hungarez të futbollit i cili vlen 124.6 milionë euro.

Kampionët e Hungarisë kanë një skuadër mjaft të mirë, por ajo që bie në sy është rritja e vlerës së Uzunit të cilin Ferencvarosh e sheh si “diamant”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...