E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Unë sfidoj!

Më të lexuarat

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Solli shqiptarët nga Siria, kush është Gledis Nano i trajnuar nga FBI-ja

Gledis Nano, është shefi i Anti-Terrorit shqiptar që ka marrë pjesë vetë në operacionin e riatdhesimit të 5 shqiptarëve të parë nga kampi i...

Nga Artan Fuga

Une sfidoj!
———————-
Me dhjetramijë intelektualë, studentë, qytetarë, dashamirës më ndjekin këto ditë në çdo status që publikoj këtu duke denoncuar Akademinë e Shkencave, uzurpuesin e saj dhe Edi Ramën për puçin institucional në Akademinë e Shkencave!

I falenderoj pa fund! Mos kenë fare merak ata!

Por edhe një tufë lakenjsh janë mobilizuar të shpifin, fyejnë, le të vazhdojnë, kot e kanë! Nuk dëgjoj fare nga ai vesh!

Ish kapterri në lirim i shkencës së paqenë kërkon të mbulojë puçin duke më sulmuar!

Një gjoja historian, genocidist, ish kapterr në lirim edhe ky, edhe ky gënjen si derr, duke u kapur pas xhaketës të shqepur të vjehrrit në sajë të miqve të të cilit fiton cdo çmim akademik për shkarravinat e veta!

AntiHamletit që e ka bërë akademinë babë e nënë nuk i shqitet bytha nga kolltuqet e Akademisë prej 100 vjetësh!

Një ish kapterr i ajrit në rezervë nga që nuk fluturon dot, gëmon si urith dhe e quan veten arqeologjist!

Një tjetër infermier te një magazinë popullore e gradës të fundit me cmime të liberalizuara, që formon mjekë pa laboratore dhe klinika pështyn duke shkruar fraza analfabeti në gazetë!

Lepurja psikopate që si trashëgimi ka nga njera anë Komisionin e Internimeve dhe nga ana tjetër Tufëzimin dhe urinë e shqiptarëve, të dyja krime të pashkrueshme, nga ana e anës hedh helm, ndërkohë që ka ikur nga sytë këmbët nga Shqipëria se mos e shqyenin njerëzit!

Unë nuk do të merrem me ta. I fal dhe i përbuz!

E para sepse poqese merrem i vlerësoj shumë.
E dyta, sepse nuk kam kohë të harxhoj me ta!
E treta sepse si akademik unë nuk mund të sillem në këtë rast si analist meqë kam detyrë zyrtare!
Unë nuk dua të jem opinionist, unë veproj!

Unë sfidoj.

Një shkelje të më gjejnë një!
Le të shohin librat e mi botuar në Europë, por nuk ja vlen të flasë për ta! Titujt shkencorë në vend dhe në Perëndim!

Unë i sfidoj!

Unë i kërkoj komisionit të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik të Kuvendit dhe cilitdo deputeti që të propozojnë ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për të hetuar në akademinë e shkencave !

Abuzimet dhe shpërdorimet financiare !
Dëmin kolosal dhe mashtrimet me raportimet për rezultatet shkencore!
Krimin elektoral të uzurpimit të akademisë të shkencave nga kapterra në lirim

A ka spiunë të Sigurimit në Akademinë e Shkencave?

Kapterra, majore dhe nëntogera në lirim ose në detyrë?

Le ta ngremë këtë komision hetimor parlamentar dhe të shohi publiku se çfarë do të dali nga heqja e fletëve të lakrorit të asaj që quhet Akademi Shkencash, jo sot, por që nga koha kur drejtonin ata që ndonjë prej tyre është shekullor tashmë atje!

Celini dollapet dhe sëndyqet ! Transparencë publikut!

Mos mbulojmë çështjet me të shara komshijesh nga dritarja në dritare!

Unë sfidoj!

Ta kërkojë edhe Akademia e Shkencave ngritjen e këtij komisioni hetimor që të shplahet nëse është e pastër.

Pastaj çështja mbyllet! Me transparencë!

Kam pesë vjet që i kërkoj Ministrisë të Arësimit dhe KLSH të dërgojnë audite në ASH!

Ose nuk vijnë ose kur vijnë e bëjnë si ajo e gjora që kishte humbur unazën në pyll dhe e kërkonte në bulevard. Kur e pyetën se përse e kërkonte aty dhe jo ku e kishte humbur, budallaqja e hutuar u përgjigj : Sepse këtu ka dritë, në pyll është shumë errësirë!

Unë i drejtohem Kuvendin të Shqipërisë, Komisionit të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik ta ngrenë këtë komision hetimor!

Eshtë detyra e tyre!

Sfidoj!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...