‘Studio s’është e jotja, mos më ndërprit’/ Sherr mes moderatores dhe deputetit

Mbrëmjen e sotme ka plasur debati në emisionin “Open” ku moderatorja Eni Vasili është ‘përplasur me deputetin socialist Alket Hyseni.

Teksa ka folur ky i fundit ka ndërhyrë moderatorja, duke i ndalur fjalën, ndërkohë deputeti i është i drejtuar që mos ta ndërpresë ku dhe i ka thënë se Vasili nuk e ka qejf Partinë Socialiste.

Pikësisht në këtë moment, moderatorja është nxehur duke i thënë deputetit që mos të bëjë etiketime se me cilën parti është.

Pjesë nga debati: 

Vasili: Më fal pak Hyseni…

Hyseni: Të lutem mos më ndërprit mua se po flas, e di që s’e pëlqeni PS, por më lini të flas unë për PS meqë jam pjesë e saj.

Vasili: Mos bëni etiketime, mos më thoni mua kë pëlqej dhe kë jo, nuk keni të drejtë, unë jam këtu për të drejtuar emisionin.

Hyseni: Po nuk më ndërpret dot mua se po flas…

Vasili: Të ndërpres që ç’ke me atë punë ore, çfarë thua o Alket?!

Hyseni: Kjo studio s’është e jotja është e topchannel.

Vasili: Ou? E imja është, emsionin e drejtoj unë!

Hyseni: Ps është ajo parti që…

Vasili i ndërpret sërish

Hyseni: Do më lësh të përgjigjem unë apo jo? Se latë të përgjigjen të gjitha pyetjet për PD.

Vasili: Të gjitha le të përgjigjen.

Hyseni: Retorikën e politikës le ta bëjnë në fushatë këta, jo në studio.