E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Sondazhi, kush është klubi më i urryer në Premier League

Për ne mund të jetë surprizë, por në Angli jo. Chelsea është votuar si klubi më i urryer i Premier League nga tifozët britanikë.  Klubi londinez është kthyer ndër më të suksesshmit gjatë dy dekadave të fundit falë parave të mëdha të shpenzuara nga Roman Abramovich.

Megjithatë, The Blues nuk janë shumë të pëlqyer për shkak të disa incidenteve të pahijshme të racizmit nga tifozët, duke përfshirë edhe një që ka ndodhur në Stamford Bridge ndaj Raheem Sterling.

Shumë pak ndaj Chelsea-n nga Manchester United që është pozicionuar në vend të dytë me vetëm 0.6% më pak. Në votimet e zhvilluara nga Mirror, më poshtë keni listën e plotë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...