E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

S’kanë të ndalur eliminimet mafioze, pas Shkodrës radhën e ka Elbasani

Krimi po sfidon hapur shtetin. Elbasani është tronditur pas shpërthimit të një granate në një nga lokalet pranë qendrës së qytetit, me pasojë plagosjen e rëndë të pronarit të tij.

Kjo ngjarje pason një ditë pas vizitës që pati me strukturat e policisë lokale, ministri i komanduar në Ministrinë e Brendshme, Sandër Lleshi.

Duket se porositë e tij kanë shkuar në “vesh të shurdhër”, pasi situata kriminale ka pllakosur vendin.

E njëjta situatë ndodhi edhe dy ditë më parë në Shkodër, ku më pak se 15 orë pas vizitës së Lleshit, në një atentat mafioz në lagjen “Rus” u vra shtetasi Fatos Ferracaku dhe u plagos tregtari tjetër, Fatmir Mehja.

Autorët e maskuar u drejtuan tek shënjestra e tyre dhe ekzekutuan Fatos Ferracakun. Vrasësi i cili pretentohet se është nga ata me pagesë, u largua më tej së bashku me një person, duke mos lënë asnjë gjurmë.

https://tiranatoday.com/tronditet-elbasani-brenda-lokalit-pronari-ne-gjendje-te-rende/

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...