E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Shpallja e votave të pavlefshme, Celibashi: Do të ketë hetime

Kryekomisionieri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka paralajmëruar hetime nga Prokuroria lidhur me votat e pavlefshme.

Në një konferencë për mediat, Celibashi ka bërë me dije se pamjet e komisionerëve që shënojnë mbi fleta votimi janë fiksuar edhe nga kamerat e KQZ-së.

Ilirjan Celibashi: ”Ka pasur disa kërkesa lidhur me disa pamje filmike. Ne i kemi të gjitha, të plota. Besoj që ato pamje do të ndihmojnë prokurorinë. Ka pasur shqetësime kryesisht nga kandidatë të mbështetur nga zgjedhësit. Si komisioner do të inkurajoj hetime të thelluara. Në veshët e këtyre komisionerëve ende nuk është lexuar mirë Kodi Penal.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...

Bundestagu i dominuar nga burrat

Në parlamentin aktual gjerman, numri burrave është sa dyfishi i grave. Që prej 20 vjetësh pjesëmarrja e grave nuk ka qenë asnjëherë kaq e...