E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Schweinsteiger me kritika të ashpra: Kjo Gjermani nuk ka identitet

Ish-futbollisti gjerman Bastian Schweinsteiger, sheh shumë probleme te kombëtarja e tij.

Sipas tij, ekipi nuk ka më identitet dhe ky është një problem shumë i madh.

“Nuk mund ta identifikoj më veten 100% me skuadrën kombëtare dhe ky është një turp. Shpresoj që gjërat të kthehen sërish siç duhet”, tha ai në lidhje me fitoren e Gjermanisë ndaj Ukrainës me rezultatin 1-2.

Kritikat kanë qenë të shumta në lidhje me paraqitjen e kombëtares gjermane për ndeshjen e mbrëmshme kundër Ukrainës.

Ekipi gjerman fitoi me vuajtje ndaj një Ukraine të gjymtuar dhe iu falën gabimit të portierit kundërshtar.

Germany finally get a taste of victory but World Cup winner Bastian Schweinsteiger is yet to be convinced. Agree?

Publiée par DW Bundesliga Kick off sur Dimanche 11 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Gjermania regjistron për herë të parë mbi 100 mijë raste të reja me k*ronavirus

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...