“Realin e përmbysim si Barcelonën”/ Klop karikon Liverpulin

Jyrgen Klop ka besim se Liverpuli do të bëjë mrekullinë dhe do të provojë gjithçka për t’u kualifikuar në gjysmëfinalen e Champions-it.

Trajneri i të kuqve u ka thurur elozhe rivalëve dhe futbollistëve si Vinicius apo Toni Kros, megjithatë ai shpreson për një fitore.

Gjithashtu, ai e pranon që mungesa e tifozëve në stadium është diçka që penalizon misionin që ka skuadra angleze.

Megjithësi humbi ndeshjen e parë me rezultatin 3-1, Klop beson te përmbysja.

“Përpara Barcelonës ne luajtëm ndaj Borusias. Humbëm 3-0 në ndeshjen e parë dhe në të kthimit ishim 2-0 pas 36 minutash. Por, këtu i rëndësishëm është rendimenti. Duhet të luajmë mirë dhe të fitojmë. Nëse shënojmë golin e parë, duhet të shënojmë patjetër të dytin. Reali ka kualitet dhe duhet të mbrohe mi mirë. Mbrojtja ka të njëjtën rëndësi sa sulmi. Nuk e di si do ta kenë planifikuar ndeshjen ata, por ne kemi planet tona. Mund ta bëjmë mrekullinë dhe ta përmbysim ndeshjen”, tha Klop.