E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Publikohen audio-përgjime në Spanjë/ Çfarë thoshte Perez për Kasijas dhe Raul

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është vënë në qendër të vëmendjes së mediave spanjolle, pas publikimit të një audio-përgjimi që i përket një bisede të zhvilluar në vitin 2006.

Sipas përgjimeve të publikuara nga e përditshmja spanjolle, ”El Confidencial”, Perez sulmon dy nga ikonat e galaktikëve, ish-portierin Iker Kasijas, dhe ish-sulmuesin legjendar, Raul Gonzalez.

Kreu i skudarës spanjoille, i cilëson të dy lojtarët simashtrimet më të mëdha në historinë e klubit dhe për Kasijasin shprehet se nuk është portier për Realin.

”Kasijas nuk është portier për Real Madrid, çfarë t’ju them. Nuk është. Nuk ka qenë kurrë. Është dështimi më i madh që kemi pasur. Ajo që ndodh është se tifozët dhe jo vetëm ,e adhurojnë atë. E mbrojnë kaq shumë. Ky është një nga mashtrimet më të mëdha dhe Raul. Ata janë dy mashtrimet më të mëdha të Real Madrid. Raul i pari dhe Iker Kasijas i dyti. Raul mendon se Real Madrid është pronë e tij”, shprehet Perez në audiopërgjime.

Këto biseda datojnë që nga viti 2006 në vitin kur Florentino Perez dha dorëheqjen si president i Real Madridit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...