E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Portieri i ri i Milanit i tha Ibrahimoviçit “Je sulmues mu*i”, ja episodi epik

“Më kujtohet në mënyrë të përsosur një seancë stërvitore. Unë isha 17 vjeç dhe Ibra në stërvitje filloi të gjuante fort, i gjuante topa me 400 km / orë, sikur kishte përballë Bufonin ose Hulio Sezarin. Unë nuk mund t’i prisja gjuajtjet e tij dhe në atë moment ai më thotë: “Je një portier  mu*i“. Fill pas kësaj, unë i prita një gjuajtje. Dhe nuk mund të mos i përgjigjesha. Kështu që i thashë: “Dhe ti je një sulmues mu*i

Kështu tha portieri i ri i Milanit, Majk Manjan, për France Football.

Lajmi i ardhjes tek Milani

Është dita e Majk Manjan tek Milani. I ardhur mbrëmë në qytet, portieri francez do të kryejë ekzaminimet e tij mjekësore sot. Pak më parë portieri arriti në klinikën ‘La Madonnina’, ku do të fillojë procesin e anëtarësimit në klubin kuqezi.

I lindur i vitit 1995, tashmë ish portiere i Lilës, kampione e sapo shpallur e Francës, me të mbaruar vizitat rutinore, do të nënshkruajë kontratën pesë-vjeçare me ‘djajtë’./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...