E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Nostalgji futbolli/ Murinjo e cilësoi “më të mirin me të cilin ka punuar”

  • “Frenk Lampard është një njeri disi ndryshe, jo aq ekstrovert. Ai është profesionisti më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë. Është lojtari që stërvitet më mirë, me më shumë përqendrim, përkushtim, gjithmonë i kujdesshëm për t’u përmirësuar. Kurrë nuk kënaqet me performancën e tij, dëshiron gjithmonë të mësojë gjëra të reja. Nëse bën një gabim në ndeshje, ai rri një orë më shumë në stërvitje për t’u stërvitur në atë situatë specifike të lojës. Më kujtohet një herë kur gaboi një parabël të vështirë me të majtën. Të nesërmen qëndroi në katran pas stërvitjes për të përmirësuar atë goditje. Lampard është një profesionist i pabesueshëm. Zoti e jep talentin, por disa njerëz e shpërdorojnë. Të tjerët, si Frenku, bëhen edhe më të mirë me këtë mentalitet, dhe këta janë lojtarët që mbeten përgjithmonë “.-José Mourinho
  • “Frenku është mesfushori më i mirë me të cilin kam luajtur, më i zgjuari”- Didier Drogba
  • “Për shumë veta Zola është lojtari më i mirë në historinë e Çelsit. Për mua është Franku. Ai ka luajtur shkëlqyeshëm për më shumë se 10 vjet. Numri i golave ​​që ka shënuar në të gjitha kompeticionet është i pabesueshëm.”- John Terry
  • “Një shembull madhështor i liderit anglez. Ta shoh atë në fushë më bën të lumtur”- Carlo Ancelotti

Sot mbush 43 vjeç Frenk Lampard, kapiteni legjendar i Çelsit, me të cilin fitoi 3 Premier Liga, 1 Champions, ! Europa League 4 FA Cup, 2 Kupa Lige dhe 2 Superkupa Anglie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...