E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Nostalgji futbolli/ Ancelotti: “Terimi hante keq dhe vdiste për Big Brother”

“Fatih Terimi nuk e di, por ai e humbi Milanin për shkak të një piruni. I’a bëri pastërmaja të gjithën. Ishte nëntor 2001 kur Galliani qeshi i çliruar pasi më zgjodhi mua si trajnerin e ri:

-‘I dashur Ancelotti: Jam i lumtur’.

-” Faleminderit, respekti juaj më mbush me gëzim”.

-“Them që jam i lumtur sepse me ty, më në fund, menuja e Milanelos ndryshon.”

Praktikisht, Galliani më kishte zgjedhur mua sepse tjetri hante keq. Terim jetonte me lëng mishi dhe ujë natyral, një fyerje e padurueshme. Dhe pastaj, ai vdiste për ‘Big Brother’, për këtë arsye shpesh braktiste Gallianin gjatë drekës dhe vraponte për t’u mbyllur në dhomën e tij, para TV-së: donte të shihte nëse ata që ishin brenda shtëpisë bënin seks. Ndodhi që bënë, siç ia bëri Milani atij.

Carlo Ancelotti në librin e tij “Preferoj Kupën”. / Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...