Politikë

Një ditë pas marrëveshjes/ Basha: S’e falim Gjiknurin. Na vodhi votat


               Publikuar në : 14:42 - 15/01/20 M P

Edhe pse arritën që të mbyllnin me sukses marrëveshjen për Reformën Zgjedhore, kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur se opozita nuk e ka falur Damian Gjiknurin për vjedhjen e votave.

Në deklaratën e tij nga selia blu, Basha tha se nuk do të ketë amnisti për Gjiknurin, pavarësisht se opozita e bashkuar ka pranuar të ulet në një tryezë me të për Reformën Zgjedhore.

Kryedemokrati e akuzoi Gjiknurin si ushtar i Ramës duke thënë se opozita e bashkuar ka për synim largimin e këtij të fundit dhe bandës së tij.

“Shqipëria do të ndryshoj përmes të njëjtave mekanizmave siç ndryshon edhe Evropa. Në kushtet e Bundestagut është edhe fillimi i ndjekjes penale për ata që lidhen me vjedhjen e votave. Ky kusht është përforcuar edhe me arrestimet e këtyre personave. Nuk ka për të pasur amnisti as për Gjiknurin, as për Imerajn, as për Advylajt, dhe për asnjë që është përfshirë në vjedhjen e votave.

Është detyrë e PD të cojë para drejtësisë të gjithë ata që kanë vjedhur votat. Por, ju them që këta janë të gjithë ushtarë të Edi Ramës. Ndaj, stigmatizimi i procesit të Reformës Zgjedhore nuk është gjë tjetër, veçse rënie viktimë e kësaj propagande. Synimi ynë është të largojmë e Edi Ramën dhe bandat e tij”, deklaroi kreu i PD.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT