Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Zbulohet fanella e re e klubit të Milan, ja çfarë ndryshimesh do ketë

Skuadra e Milan pritet të bëjë një ndryshim në kitin zyrtar të uniformave.

“Footyheadlines.com” ka zbuluar se fanella e re Puma 2020-2021 do të ketë një ndryshim thelbësor në dizenjimin e saj. Përveç vijave klasike të kuqe dhe të zeza, në fanellë do të ketë edhe një pjesë të katedrales Duomo, një prej ndërtesave më të famshme në botë.

Në sfondin e fanellës, duken qartë dizenjot e dyshemesë së Katedrales e cila është një nga simbolet karakteristike të qytetit të Milanos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...