E enjte, 27 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

“Nënë, kam frikë se do vdes…”, mbytje tragjike në Itali

Opinioni italian është tronditur nga vdekja e një 51-vjeçari poshtë një nënkalimi, pasi një stuhi e fuqishme me rreshje e zuri atë në rrugë teksa po kthehej nga puna në orët e vona të natës.

Viktima, Guido Zabena, ndërroi jetë brenda automjtetit të tij Fiat Punto në nja nënkalim në Canavesana, midis Feletto-s dhe Rivarolo-s.

Tronditëse këtë ngjarje e ka bërë publikimi i një bisede mes tij dhe nënës, teksa e shihte ujin që po mbulonte makinën.

“Askush nuk vjen për të më ndihmuar, kam frikë se do të vdes këtu”, kanë qenë fjalët e tij të fundit duke folur në telefon me nënën e tij, rrëfyer nga kjo e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa nga 360 mijë banorët e rritur të 6 bashkive do të votojnë?

Nga: Eduard Zaloshnja Ministria e Brendshme ka publikuar sot listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet e pjesshme vendore për kryetar bashkie, për 6 njësitë qeverisjes...

Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka caktuar si drejtues politik të qarkut Gjirokastër, anëtarin e Kryesisë së partisë Roland Bejko. Është Sekretari i Përgjithshëm,...

Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës, dhe i jep urdhrin e prerë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka prezantuar sot Drejtori i ri të Shërbimit të Provës, Ervin Hoxha. Ky i fundit e mori këtë detyrë,...

Lulëzim Basha, kryetar për dyqind lekë

Nga: Lorenc Vangjeli Tridhjetë e kusur vite më parë, dyqind lekë, (të rinj), ishte paga minimale e 15-të ditëshit për një punëtor. Me aq para,...

Basha ia beson Shkodrën Alibeajt

Kryedemokrati Basha ka emëruar si drejtues politik në Shkodër deputetin Enkelejd Alibeaj, pas dorëheqjes së Helidon Bushatit. Basha ka zgjedhur si drejtues politik të qarkut...