E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Në merkaton e ardhshme, Rashica firmos kontratë 5-vjeçare me ekipin e ri

Milot Rashica nuk arriti të vishte fanellën e Bajer Leverkusenit, vetëm në sekondën e fundit dhe ditën e fundit të merkatos.

Vendimi për t’i thënë lamtumirë Verder Bremenit është shtyrë vetëm pasi klubet nuk kishin rënë dakord për disa detaje të fundit.

“Ajo që ndodhi kaq afër vijës së finishit javën e kaluar duhet të ndodhë brenda disa javësh. Në janar, ky është plani i qartë, ndryshimi nga Veser në Rajn do të ndodhë”, u shpreh për “Bild” menaxheri i skuadrës, Rudi Fëler.

Kontrata pesëvjeçare me “Aspirinat” deri në vitin 2025 ishte nënshkruar tashmë.

Vetëm data e fillimit duhet të ndryshohet nga tetori 2020 në janar 2021.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

CDU-ja gjermane: Vazhdimësi apo drejt së ardhmes së panjohur?

CDU, partia në pushtet në Gjermani, po zgjedh në votim virtual kryetarin e ri të partisë. Në postin e kancelarit, kryetari i ri do...

Rama publikon hartat: Ja si e shiti Berisha detin në vitin 2008 (Foto)

Kryeministri Rama, teksa ka folur për çështjen e detit me Greqinë, për herë të parë ka publikuar mbrëmë hartat e viteve 2001, 2008 dhe...

Meta-Denajt: Mos penalizoni Vlorën, zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin...

”Vajza u fut me forcë në makinë”/ Telefonata e qytetarit alarmon policinë

Një vajzë dyshohet se është marrë peng ditën e sotme në zonën e Insitutit në Kamzë. Mësohet se një qytetar ka telefonuar policinë dhe ka...

Kim takon kreun e KQZ-së: Më 25 prill, zgjedhje të lira dhe të ndershme

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi. Kim siguroi mbështetje për...