E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Mijëra dollarë dhe aksione/ Zbulohet pasuria e Bashës para se të bëhej deputet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar në disa emisione televizive, se në politikë nuk është futur i varfër, duke iu përgjigjur kështu akuzave nga mazhoranca për pasurinë e tij.

Sipas shifrave të nxjerra në emisionin “Opinion”, pasuria e Bashës para se të futej në politikë është vërtetë e madhe, pasi në vitin 2005 ka deklaruar 224.818 euro, 319.000 dollarë dhe 18 mijë dollarë aksionë në bursë.

Gjithashtu ai ka deklaruar edhe troje në Tepelenë, apartament me vlerë mbi 231 mijë euro në Holandë, apartament me vlerë 205 mijë dollarë në Tiranë dhe shumë banesa të tjera në bashkëpronësi.

Në deklarimin e tij të parë Basha ka treguar edhe sendet me vlerë që ka patur në zotërim, ku bie në sy një pikturë me vlerë 6500 euro, orë dore 5200 euro, unazë me diamante 11500 euro dhe servis porcelani 6800 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...