E premte, 20 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Mbytet një anije me emigrantë në Mesdhe, vdesin 70 persona

Më të lexuarat

Ndahen vazot për Kupën e Botës 2022, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Pas fitores ditën e djeshme ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ka mësuar se në cilën vazo do të jetë për shortin e Kupës së Botës që...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

”Na çatë trapin për modulin 3-5-2”/ Reja shpërthen gjatë intervistës

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja u justifikua se fitorja me Bjellorusinë u ndërlikua për shkak se mjaft lojtarë që u aktivizuan sot, nuk kanë...

Basha nuk zë mend/Kush është ish-deputeti që u shtir si biznesmen i pavarur

Kryedemokrati Basha vijoi sot takimet me bizneset në qytetin e Durrësit. Basha i cili është ndalur në një fabrike të përpunimit të letrës, ka...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

“Të shoh nga shënjestra e snajperit”, Vuçiç kërcënohet me jetë

Një kërcënim i ardhur në rrjetin social ndaj Vuçiç, ka vënë menjëherë në lëvizje inteligjencën serbe, duke prangosur një 30-vjeçar. I riu, identiteti i...

Incidenti me Andi Lilën, kryebashkiaku i Kavajës: Na shpërqëndroi fëmijët

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali ka reaguar ditën e sotme pas ngjarjes në fushën e futbollit, me ish-lojtarin e Kombëtares, Andi Lila. Me...

Rreth gjashtëdhjetë migrantë rezultojnë të humbur në Mesdhe pas fundosjes së një anije në brigjet e Libisë, njoftoi sot për median një zëdhënës i IOM-së, duke iu referuar informacionit dhënë nga të mbijetuarit.

Anija e vogël po transportonte rreth 150 persona, por vetëm 80 në mesin e tyre mundën të shpëtoheshin”, saktësoi Flavio Di Giacomo, zëdhënës në Romë i Organizatës Ndërkombëtare për migrantët.

Nuk u dhanë detaje të tjera për ngjarjen dhe ende nuk ka një deklaratë nga autoritete e Libisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shifrat me Covid-19/ Mjeku-Ramës: I manipulon qeveria, jo spitali

Mjeku, Renato Osmenaj, i njohur në rrjetet sociale me emrin ‘Xhaxhi doktori’, i jep të drejtë kryetarit të PD, Lulzim Basha lidhur me manipulimin...

BE-ja ndihmon Kosovën me 26.5 milionë euro

Bashkimi Evropian dhe Qeveria e Kosovës nënshkruan të premten një kontratë me vlerë 26.5 milionë euro, e cila do t’i ndihmojë Kosovës t’i adresojë...

Edi Reja: Më kërkojnë të qëndroj këtu deri në moshën 80-vjeçare

Edi Reja duket se nuk e kishte menduar seriozisht mundësinë që të ngjitej në Ligën B me Shqipërinë. Trajneri e ka pranuar hapur këtë në...

A e ka humbur kuptimin liria?

Nga: Florim Zeqa Secili që e shprehë mendimin e lirë, i vë emrin dhe mbiemrin e vet në fund të shkrimit si shprehje e identifikimit...

Basha thirrje prokurorisë: Shkoni në morg, po fshihen vdekjet nga Covid

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ripërsëriti sërish denoncimin e fortë se shifrat e vdekjeve nga Covid-19 janë fshehur. Në një deklaratë për media, pas...