E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

mesdhe

NATO: Greqia dhe Turqia janë pajtuar që të shmangin përplasjet në Mesdhe

Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komunikimit të drejtpërdrejtë ushtarak, njoftoi Aleanca...

Konflikti në Mesdhe/ Rriten tensionet, Turqia fillon stërvitjen e Forcave të Armatosura

Forcat e armatosura turke kanë nisur ditën e sotme stërvitjen në Qipron Veriore. Ndërkohë që tensionet me Greqinë rriten në Mesdheun Lindor. Kërkimet e...

Zbardhet plani mizor i Erdogan, si kërkoi të fundoste në Mesdhe anijen greke

Prestigjozja gjermane, Die Welt, ka publikuar së fundmi një artikull, sipas të cilit, disa ditë më parë, Erdogan ka kërkuar fundosjen e një anije...

Turqia: Do zhvillojmë stërvitje ushtarake në Mesdheun lindor

Turqia tha të enjten se më 1 dhe 2 shtator do të zhvillojë stërvitje ushtarake në Mesdheun lindor. Njoftimi erdhi disa orë para mbledhjes së...

OKB: Mbi 2 000 emigrantë të vdekur në Mesdhe

Më shumë se 2 000 emigrantë dhe refugjatë kanë vdekur që prej janarit në gjithë Mesdheun për të arritur Evropën, njoftoi sot OKB-ja, duke...

Roja bregdetare spanjolle shpëton 466 emigrantë në Mesdhe

Ekipi shpëtues i Spanjës ka arritur të shpëtoje 466 migrantë që kanë tentuar të kalojnë detin Mesdhe nga Afrika e Veriut për në Evropë. Autoritetet...

Marina spanjolle shpëton rreth 1000 emigrantë në Mesdhe

Marina spanjolle në dy ditët ka shpëtuar pothuajse një mijë emigrantë, të cilët po tentonin që të kalonin Detin Mesdhe për të arritur në...

Anijet ushtarake ruse zbarkojnë në Mesdhe

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tha se anijet luftarake ruse të pajisura me raketa "Kalibr", vazhdimisht do të qëndrojnë në roje në Detin Mesdhe. Putin...

Plazhet e Ulqinit janë magjia e Mesdheut për cilësitë kuruese

Ulqini është cilësuar si një nga vendet më të jashtëzakonshme nga bukuritë, shërbimin dhe vlerat kuruese. Plazhet e Ulqinit janë të njohura në rajonin...

Mbytet një anije me emigrantë në Mesdhe, vdesin 70 persona

Rreth gjashtëdhjetë migrantë rezultojnë të humbur në Mesdhe pas fundosjes së një anije në brigjet e Libisë, njoftoi sot për median një zëdhënës i IOM-së,...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...